Εύκολο απόγευμα για τον ΠΑΣ που πήρε την νίκη κόντρα στο Θεσπρωτικό

ΠΑΣ Πρέβεζας – Κεραυνός Θεσπρωτικού 4-1

Ένα εύκολο απόγευμα είχαν οι ποδοσφαιριστές του ΠΑΣ Πρέβεζα, στο τελευταίο εντός έδρας αγώνα για την χρονιά, κόντρα στον Κεραυνό Θεσπρωτικού, κερδίζοντάς τον με 4-1.

Οι παίκτες του Άγγελου Μπέκα άνοιξαν το σκορ στο 17ο λεπτό με την κεφαλιά του Στρεμπάρι κάνοντας το 1-0, ενώ στο 28ο λεπτό ο Φώτης Σιδέρης εκμεταλλευόμενος τραγικό λάθος του Μπάκα, πήρε την μπάλα και περνώντας όποιον βρήκε μπροστά του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Παναγιωτίδη κάνοντας το 2-0.

Το 3-0 ήρθε μετά την εκτέλεση κόρνερ του Μπαρλαγιάννη, όπου ο Ράμμος με εξαιρετική κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 3-1 με το γκολ του Δημουλιά, ο οποίος πήρε την μπάλα από τον Σίδερη και με σουτ από τα 50 μέτρα κρέμασε τον Τσόλκα μειώνοντας, στο 44ο λεπτό.

Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε με τους παίκτες του ΠΑΣ να αναζητούν ένα ακόμη τέρμα.

Οι προσπάθειες των Τριάντου, Μπαρλαγιάννη και Corentin δεν είχαν επιτυχία, για να έρθει το τραγικό λάθος του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων Παναγιωτίδη στο 80ο λεπτό, όταν μετά από σέντρα του Κούτρα από τα αριστερά έχασε την μπάλα από τα χέρια του με τον Σιδέρη να το εκμεταλλεύεται και να κάνει το 4-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Το φιλμ του αγώνα

4ο λεπτό ο Τριάντος βρήκε τον Σιδέρη σε πλεονεκτική θέση, έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, ωστόσο ο τερματοφύλακας έδιωξε σε κόρνερ.

11ο λεπτό Σουτ του Δημουλιά εντός περιοχής, πάνω στους αμυντικούς του ΠΑΣ.

17ο λεπτό σέντρα του Σιδέρη, κεφαλιά ο Στρεμπάρι 1-0.

26ο λεπτό σουτ του Σιδέρη έξω από την μεγάλη περιοχή, έδιωξε ο Παναγιωτίδης σε κόρνερ.

28ο λεπτό, μετά από λάθος του Μπάκα, ο Σιδέρης πήρε την μπάλα και περνώντας όποιον βρήκε μπροστά του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 2-0.

36ο λεπτό δυνατό σουτ του Σιδέρη έξω από την περιοχή στα χέρια του Παναγιωτίδη.

37ο λεπτό κόρνερ του Μπαρλαγιάννη, ο Ράμμος με κεφαλιά ένα το 3-0.

44ο λεπτό πήρε την μπάλα από τον Σιδέρη και από τα 50 μέτρα πλάσαρε τον Τσόλκα, κάνοντας το 3-1.

58o λεπτό ο Τριάντος έκανε το σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή με τον τερματοφύλακα του Θεσπρωτικού να διώχνει σε κόρνερ.

64ο λεπτό ο Μπαρλαγιάννης έκανε την σέντρα από τα αριστερά, ο Corentin έκανε το τακουνάκι, αλλά ο Παναγιωτίδης έδιωξε την μπάλα.

80ο λεπτό ο Κούτρας έκανε σέντρα από τα αριστερά, ο Παναγιωτίδης στην προσπαθειά του να πιάσει την μπάλα του φεύγει και ο Σιδέρης που παρακολουθούσε την φάση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 4-1.

84o λεπτό σουτ του Σιδέρη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα χτυπάει το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Θεσπρωτικού.

Διαιτητής: Ρούσσος Ν.

Βοηθοί Διαιτητή: Πάτσης Ι., Βασιλάκης Σ.

ΠΑΣ Πρέβεζα (Άγγελος Μπέκας): Τσόλκας, Ράμμος, Κώστας, Τουλκερίδης, Τριάντος, Σιδέρης, Πανταζής, Corentin, Στρεμπάρι (68ο Κούτρας), Μπαρλαγιάννης, Σκαμνέλος.

Κεραυνός Θεσπρωτικού (Αντώνης Κολιός): Παναγιωτίδης, Ντάφλος, Βάσσιος, Μπάκας, Τσιότσιος, Ζήκας, Ευθυμίου (46ο Νταλαγιάννης), Μαργαρίτης, Χουλιάρας (65ο Τζούκας), Δημουλιάς (65ο Αθανασόπουλος), Σιώρος.