Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις Εθνικός Φιλιππιάδας και ΠΑΣ Πρέβεζας

Εθνικός Φιλιππιάδας και ΠΑΣ Πρέβεζας, μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις παρουσία πλήθος κόσμου, που βρέθηκε στις κερκίδες του Δημοτικού σταδίου Φιλιππιάδας.

Και οι δύο ομάδες αξίζει να σημειώσουμε ότι αγωνίστηκαν με σημαντικές απουσίες, λόγω τραυματισμών, καρτών και covid, και με δυσκολία κατάφεραν να συμπληρώσουν 11αδες.

Ο ΠΑΣ Πρέβεζα άνοιξε πρώτος το σκορ στο 37ο λεπτό με τον Μπαρλαγιάννη, έπειτα από την εξαιρετική πάσα του Πόποτα, κάνοντας το 0-1 που ήταν και το σκορ του α’ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και σε διάστημα δύο λεπτών, ο Εθνικός όχι μόνο ισοφάρισε, αλλά προηγήθηκε με 2-1.

Πιο συγκεκριμένα στο 47ο λεπτό ο Χριστογιάννης κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Λάκκα κάνοντας το 1-1.

Ένα λεπτό αργότερα ο Χριστογιάννης με κοντινό σουτ έκανε το 2-1, δίνοντας προβάδισμα στον Εθνικό Φιλιππιάδας.

Η ομάδα της Πρέβεζας συνέχισε πιέζοντας για την ισοφάριση, η οποία ήρθε στο 65ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μπαρλαγιάννη, πέναλτι που κέρδισε ο Βασίλης Τριάντος.

Το φιλμ του αγώνα:

5ο λεπτό ο Μπαρλαγιάννης μέσα από την περιοχή επιχειρεί σουτ, το οποίο διώχνεις ε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Εθνικού.

17ο λεπτό Σουτ του Corentin για τον ΠΑΣ, με την μπάλα να καταλήγει δίπλα από την εστία του Εθνικού.

20ο λεπτό ο Χριστογιάννης κάνει σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή με τον Κώτση να διώχνει σε κόρνερ.

21ο λεπτό ο Γυφτοκώστας κάνει δυνατό σουτ έξω από την περιοχή και πάλι ο Κώτσης διωχνει σε κόρνερ.

37ο λεπτό ο Μπαρλαγιάννης με όμορφο πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το -0-1, μετά την όμορφη πάσα του Πόποτα.

45ο λεπτό ο Χριστογιάννης κάνει το δυνατό σουτ με τον Κώτση να πιάνει την μπάλα και να κρατά το 0-1 για τον ΠΑΣ.

47ο λεπτό ο Χριστογιάννης κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Λάκκας, κάνοντας το 1-1 για τον Εθνικό Φιλιππιάδας.

48ο λεπτό ο Χριστογιάννης κάνει σουτ έξω από την περιοχή και βάζει μπροστά στο σκορ τον Εθνικό με 2-1.

52ο λεπτό ο Λεόπουλος για τον ΠΑΣ κάνει σουτ έξω από την περιοχή, ωστόσο ο τερματοφύλακας του Εθνικού στέλνει την μπάλα σε κόρνερ.

65ο λεπτό ο Βασίλης Τριάντος θα κερδίσει πέναλτι, με τον Μπαρλαγιάννη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας σε 2-2 για τον ΠΑΣ Πρέβεζα.

68ο λεπτό ο Πάνου πιάνει ένα εκπληκτικό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ωστόσο η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ.

70ο λεπτό ο Βασίλης Τριάντος επιχειρεί σουτ μέσα από την περιοχή με τον Βαρέλη να μπλοκάρει την μπάλα, κρατώντας το 2-2.

90ο λεπτό ο Μπαρλαγιάννης μέσα από την περιοχή κάνει πλασέ με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να κρατά το 2-2.

Κάρτες Κίτρινες: Χριστογιάννης (Εθνικός Φιλιππιάδας), Σιδηρόπουλος (Εθνικός Φιλιππιάδας), Τσάπι (Εθνικός Φιλιππιάδας), Δερβίλης (Εθνικός Φιλιππιάδας).

Διαιτητής: Καλογέρης

Βοηθοί: Νάστος, Αναγνωστάκης

Εθνικός Φιλιππιάδας (Δημήτρης Μπαλάφας): Βαρέλης, Πάνου, Ιωάννου (69ο Νικηφορίδης), Νάκκας, Χούσος, Χριστογιάννης, Σιδηρόπουλος, Κακιώνης, Τσάπι, Δερβίλης, Γυφτοκώστας.

ΠΑΣ Πρέβεζα (Άγγελος Μπέκας): Κώτσης, Λεόπουλος, Ράμμος, Καραγιώργος, Κώστας, Τουλκερίδης, Μπαρλαγιάννης, Corentin (90ο Κούτρας), Πόποτας, Σκαμνέλος, Στρεμπάρη (48ο Τριάντος).