Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η προκριματική φάση των αγώνων BEACH VOLLEY UNDER -17 Δυτικής Ελλάδας.με σκοπό την πρόκριση στους τελικούς τoυ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ στις 26-28 Ιουλίου στις εγκαταστάσεις της Κυανής Ακτής στην Πρέβεζα όπου θα συμμετάσχουν οι 16 καλύτερες ομάδες της Ελλάδας αγοριών και κοριτσιών αντίστοιχα.
Νικητές αναδείχθησαν στα αγόρια οι ΚΑΖΟΥΚΑΣ ΗΛΙΑΣ -ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΟΣ και στα κορίτσια ΓΕΩΡΓΑΝΤΑ ΛΑΜΠΡΙΝΗ -ΣΑΚΚΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ αθλητές του club beach volley Prevezas Ermis παίρνοντας το εισιτήριο για την τελική φάση 26-28 Ιουλίου.
![](https://www.mypreveza.gr/wp-content/uploads/2019/07/ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ-ΑΓΩΝΕΣ-ΔΥΤΙΚΗΣ-ΕΛΛΑΔΑΣ-ΒΕΑCH-VOLLEY-ΚΥΑΝΗ-ΑΚΤΗ-ΠΡΕΒΕΖΑ.jpg)