Φιλικά Προετοιμασίας : Τα αποτελέσματα και οι σκόρερς

Συνεχίζονται τα φιλικά προετοιμασίας για τη νέα σεζόν στο πρωτάθλημα της Α΄ ερασιτεχνικής της ΕΠΣ Πρέβεζας- Λευκάδας.

Χθες είδαμε την ομάδα της Πρέβεζας να νικά με 2-1 τον Απόλλων Πάργας σε φιλική αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στο στάδιο << Αθανασία Τσουμελέκα>>. Ο Π.Σ Πρέβεζας παίζοντας καλύτερο ποδόσφαιρο στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε στο 31 με πλασέ του Ντέτσικα και λίγο αργότερα στο 39 με ατομική προσπάθεια του Κούτσικου. Η ομάδα της Πάργας ήταν καλύτερη στο 2ο ημίχρονο χάνοντας πολλές ευκαιρίες και τελικά μειώνοντας στο 70′ ο Βάσιος Μ., με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, διαμορφώνοντας το 2-1.
Το επόμενο φιλικό Τηλυκράτης Λευκάδας- Θρίαμβος Λούρου ενώ ήταν προγραμματισμένο να γίνει στο στάδιο της Λευκάδας τελικά λόγω καιρικών συνθηκών πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό στάδιο Λούρου με την ομάδα του Τηλυκράτη να επικρατεί με 0-2 με γκολ των Παπαδόπουλου και Καλογέρη .
Νίκη στο επόμενο φιλικό προετοιμασίας για την ομάδα της Α.Ο Πλαγιάς με 0-2 απέναντι στον ΠΑΣ Σφακιώτες.. Τα γκόλ για την ομάδα της Πλαγιάς πέτυχαν στο 35 ο Σταμουλάκης Γιώργος μετά από απόκρουση του τερματοφύλακα πλασάροντας άνετα στο τέρμα για το 0-1  και το 0-2 πέτυχε στο 65 ο Μωραίτης Βασίλης με σκαφτό σουτ πάνω από τον τερματοφύλακα. Οι Σφακιώτες στο 2ο ημίχρονο είχαν κάποιες  καλές ευκαιρίες χωρίς όμως να καταφέρουν να αντιδράσουν.