ΠΡΕΒΕΖΑ: Γκολ και εντάσεις στο φιλικό ματς προετοιμασίας μεταξύ του Π.Σ Πρέβεζας –Α.Ε Πρέβεζας (photo)

Με φιλικά ματς συνέχισαν την προετοιμασία τους για τη νέα σεζόν οι ομάδες της Α’ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας. Σήμερα συναντήθηκαν στις 5.30 μ.μ στο στάδιο <<Αθανασία Τσουμελέκα>> οι 2 τοπικές ομάδες της Πρέβεζας.

Το σημερινό φιλικό ανάμεσα στον Π.Σ. ΠΡΕΒΕΖΑΣ – Α.Ε ΠΡΕΒΕΖΑΣ βρήκε τον ΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ να προηγείται  με 1-0 με τον Νίκου να σκοράρει μετά από πάσα- γκολ του Κούτσικου μετά από πολλές ευκαιρίες που είχε ο Π.Σ μέχρι εκείνη τη στιγμή. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με 2 -0 από πέναλτι που εκτέλεσε ο Κούτσικος για τον ΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με εντάσεις και δυνατό παιχνίδι και από τις 2 ομάδες. Η Ένωση μείωσε με κεφαλιά του Κολοβού σε 2-1 αλλά ο Π.Σ ΠΡΕΒΕΖΑΣ έκλεισε τον αγώνα με γκολ του Χαϊδάκη σε 3-1 ενώ λίγο πριν τη λήξη είχε προηγηθεί χαμένο πέναλτι από τον Κώστα, παίχτη της Ένωσης.
Στον αγώνα δυστυχώς δεν έλειψαν οι εντάσεις ανάμεσα  τόσο στους παίχτες των δυο ομάδων αλλά και ανάμεσα στον διαιτητή με παίχτη του ΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ με αποτέλεσμα ο διαιτητής Νίκος Ρούσσος να σφυρίξει εσπευσμένα τη λήξη για να αποφευχθούν τα χειρότερα.
Διαιτητής: Νίκος Ρούσσος
Βοηθοί: Σωτήρης Σίσκας- Κωνσταντίνου Ηλίας
ΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑ (Κώστας Αμάραντος): Κώτσης, Βλάχος, Γιοβάνης, Ζήσης, Κοψάρης, Σκαμνέλος ,Ταπραντζής ,Νίκου, Κούτσικος, Ντέτσικας, , Χαϊδάκης.
Έπαιξαν και οι: Πασιαδήμας, Βάλαρης, Σπυρόπουλος, Γεωργατσέλης, Κασαμπαλάκος, Κοτένογλου, Βίλσον
ΑΕ ΠΡΕΒΕΖΑΣ (Άγγελος Μπέκας): Κουτρούμπας ,Τουλκερίδης, Λιόντος, Δαρδαμάνης, Πρόνιος, Μπαλακέρας, Πόποτας, Κολοβός, Κόκκαλης, Ντόντης, Χίλιας.
Έπαιξαν και οι: Νικάκης, Ζιώγας, Μπαρκούζος, Γκέλη, Γκαρτζονίκας, Βασιλάκος, Κώστας, Φούντογλου, Αντωνίου, Ζέρης, Χουλιάν, Μιχαηλίδης.

φωτορεπορτάζ: Βασίλης Κούρκουλας