Στην επόμενη φάση του κυπέλλου ο ΠΑΣ Πρέβεζα

Απόλλων Βουβοποτάμου – ΠΑΣ Πρέβεζα 1-8

Σαν σε προπόνηση πέρασε ο ΠΑΣ Πρέβεζα στην επόμενη φάση του κυπέλλου της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας, κερδίζοντας εκτός έδρας τον Απόλλων Βουβοποτάμου με 8-1.

Η ομάδα του ΠΑΣ αγωνίστηκε με πολλές ελλείψεις λόγω απουσιών του, ωστόσο αυτό δεν φάνηκε μέσα στο γήπεδο με την ομάδα του Άγγελου Μπέκα να μην δυσκολεύεται σε κανένα λεπτό του αγώνα, ο οποίος είχε έναν τυπικό χαρακτήρα μιας και η διάφορα μεταξύ των δύο ομάδων φάνηκε από την αρχή.

Ο ΠΑΣ άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό μετά από κόρνερ του Βασιλείου, ο Καραγιώργος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-1.

Στο 17ο λεπτό ο Σιδέρης με ένα δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή έκανε το 0-2, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Καβαλάρης μετά από πάσα του Βασιλείου έστειλε την μπάλα στην εστία του Βουβοπόταμου κάνοντας το 0-3.

Στο 38ο λεπτό ο αρχηγός του ΠΑΣ, Φώτης Σιδέρης ξαναχτύπησε και πάλι και με ένα όμορφο σουτ έκανε το 0-4, που ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε με τους παίκτες του ΠΑΣ να συνεχίζουν τις επιθετικές ‘’επιδρομές’’ προς την εστία του Βουβοποτάμου, για να έρθει το 67ο λεπτό, όπου ο Corentin με όμορφη ατομική προσπάθεια να κάνει το 0-5.

Το γκολ της τιμής για τους γηπεδούχους σημείωσε στο 70ο λεπτό ο Cepele, μειώνοντας σε 1-5, που δεν ήταν το τελικό σκορ, αφού ο ΠΑΣ Πρέβεζα στα επόμενα πέντε λεπτά σημείωσε ακόμη 3 τέρματα.

Στο 72ο λεπτό ο Βαγγέλης Πανταζής έκανε το 1-6, ο Μπαρλαγιάννης το 1-7 στο 75ο λεπτό και το τελικό 1-8 διαμόρφωσε ο Βασιλείου στο 77ο λεπτό.

Διαιτητής: ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ Θ.

Βοηθοί: ΠΑΤΣΗΣ Ι. – ΠΑΠΠΑΣ Φ.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΒΟΥΒΟΠΟΤΑΜΟΥ (Κύργιος): Τσαβέλης (69ο Δημητρίου), Νεοφώτιστος, Τσούτης (57ο Στύλος), Τζίμας, Λιάμης, Τσάλης Δ (46ο Μπόχτης), Φωτίου Π., Φωτίου Σ., Cepele, Λουκούμης, Τσάλης Δ.(46ο Τσουρναβέλης).

ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ(Μπέκας): Τσόλκας (51ο Βασιλάκος), Πανταζής, Τριάντος, Καραγεώργος, Κώστας (46ο Μπαρλαγιάννης), Βασιλείου, Johansen, Saleh, Σιδέρης, Καβαλλάρης (46ο Στεμπαρι), Ράμμος.