Επέστρεψε στις νίκες με 5αρα απέναντι στον Μύτικα ο ΠΑΣ Πρέβεζα

Ένα εύκολο απόγευμα είχε ο ΠΑΣ Πρέβεζα το Σάββατο 20 Νοεμβρίου, κερδίζοντας τον Μύτικα με 5-0, χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο.

Η ομάδα της Πρέβεζα ξεκίνησε μουδιασμένα το παιχνίδι, έχοντας ωστόσο την πρωτοβουλία των κινήσεων, χωρίς όμως να μπορεί να ανοίξει την άμυνα του Μύτικα.

Στο 43ο λεπτό ο Πόποτας δέχθηκε μία πάσα στην μικρή περιοχή με τον Μουρεχίδη στην προσπάθειά του να διώξει την μπάλα να τον χτυπά στο πρόσωπο με το παπούτσι και να τον σκίζει στο πρόσωπο.

Ο διαιτητής Κατσαμπίρης μετά και την γνώμη του επόπτη Γκαρτζονίκα, έδωσε ο πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Βασιλείου ανοίγοντας το σκορ.

Στην επανάληψη ο ΠΑΣ Πρέβεζα δείχνοντας ένα άκρως επιθετικό πρόσωπο, κατάφερε και άνοιξε την άμυνα των φιλοξενούμενων, με αποτέλεσμα να καταφέρει να διπλασιάσει τα τέρματά του στο 47ο λεπτό με το πλασέ του Φώτη Σιδέρη, μετά από την εξαιρετική πάσα του Καραγιώργου.

Στο 58ο λεπτό και πάλι ο Σιδέρης με κοντινό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Πατακιάρα, κάνοντας το 3-0.

Έξι λεπτά αργότερα ο αρχηγός του ΠΑΣ σε ρόλο ‘’πασαδόρου’’ έβγαλε το Corentin σε πλεονεκτική θέση, όπου με πλασέ έκανε το 4-0, ενώ στο 83ο λεπτό και πάλι από πάσα του Σιδέρη, ο Έρικ διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Κατσαμπίρης με βοηθούς τους κ.κ. Γκαρτζονίκα και Ζώτο.

ΠΑΣ Πρέβεζα (Άγγελος Μπέκας): Κώτσης (67ο Τσόλκας), Βασιλείου (67ο Μερτζάνη), Ράμμος, Καραγιώργος, Κώστας, Τσάτσος, Corentin (76o Πανταζής), Μπαρλαγιάννης (76ο Στεμπάρι), Σιδέρης, Καβαλάρης, Πόποτας (λ.τ 46ο Έρικ).

Α.Ο Μύτικα (Βλάσσης Ναστούλης): Πατακιάρας, Ντούρος, Ζαρκαντώνης (59ο Σπυρόπουλος), Μουρεχίδης, Leity (55ο Δημουλιάς), Τουλκερίδης, Γερασίμου (80ο Ριστάνης), Ντόντης, Νταλιάρδας, Μιχάλης (80ο Νάτσος), Παππάς (59ο Ουτσκούνης).