Πρωταθλητής Ελλάδος ο Ιάσονας Κανέλλος – Πανηγύρισε τον πρώτο πανελλήνιο τίτλο στην καριέρα του

O Άγγελος Μανδηλάρης και ο Ιάσονας Κανέλλος στέφθηκαν πρωταθλητές Ελλάδας στο 27ο Πανελλήνιο πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ ανδρών που ολοκληρώθηκε με τον πλέον πανηγυρικό τρόπο στον Άγιο Νικόλαο της Κρήτης.

Στον τελικό που έγινε παρουσία περίπου 600 φίλων του αθλήματος που λόγω των ειδικών πρωτοκόλλων γέμισαν κατά 50% τη συνολική χωρητικότητας της εγκατάστασης στην παραλία Άμμου στον Άγιο Νικόλαο, νίκησαν με 21- 12, 21-09 τους Γιώργο Μιχελάκη, Βασίλη Μούχλια. Ο τελικός μεταδόθηκε σε απ΄ευθείας μετάδοση από την ΕΡΤ-3.

Πολυτιμότερος αθλητής της διοργάνωσης αναδείχτηκε ο Άγγελος Μανδηλάρης ο οποίος κατέκτησε τον δεύτερο τίτλο πρωταθλήματος στην καριέρα του και μάλιστα πάλι στον Άγιο Νικόλαο. Ηταν το 2018 όταν με συμπαίκτη τον αδελφό του Βασίλη κατέκτησαν τον τίτλο. Ο Ιάσων Κανέλλος πανηγύρισε τον πρώτο πανελλήνιο τίτλο στην καριέρα του.

Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν ο Στέλιος Τζιουμάκας και ο Δημήτρης Χατζηνικολάου οι οποίοι στο μικρό τελικό νίκησαν τους Ραφαήλ Μπανιώτη, Γιώργο Τερζόγλου με 21-17, 21-16.

Στους ημιτελικούς οι Άγγελος Μανδηλάρης, Ιάσων Κανέλλος χρειάστηκαν το τάι μπρέικ για να νικήσουν τους Ραφαήλ Μπανιώτη, Γιώργο Τερζόγλου με 16-21, 21-11, 15-10, ενώ οι Γιώργος Μιχελάκης, Βασίλης Μούχλιας επικράτησαν 21-16, 21-15 τους Στέλιο Τζιουμάκα, Δημήτρη Χατζηνικολάου.