Ποδαρικό με χρυσό στην Ολυμπιάδα Χαλκιδικής – Ρούσσος/Μικρώνης και Σακκά/Μπρουκς κατέκτησαν το πρώτο τουρνουά Junior εφήβων-νεανίδων

Περήφανο αισθάνεται το Club beach volley EΡΜΗΣ που οι αθλητές του , Μικρώνης Μάρκος και Ρούσσος Βαγγέλης  κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο στο πρώτο τουρνουά Junior εφήβων-νεανίδων που πραγματοποιεί η North Area Circuit.
Επίσης την πρώτη θέση , στην κατηγορία των νεανίδων , κέρδισαν η αθλήτρια του ΕΡΜΗ , Σακκά Κατερίνα με την συνπαίκτριά της , Αγάπη Μπρουκς από τη Θεσσαλονίκη.
 Συνολικά 42 αγώνες διεξήχθησαν στα δύο ειδικά διαμορφωμένα γήπεδα της διοργάνωσης , με τους Ρούσσο/Μικρώνη στα αγόρια να κατακτούν τη πρώτη θέση, επικρατώντας στον τελικό με 2-1 σετ των Ίωνα/Παξιμαδάκη από το Βόλο.
Ρούσσος και Μικρώνης μαζί με το χρυσό μετάλλιο πρόσθεσαν και 240 βαθμούς στη συνολική βαθμολογία τους για τους τελικούς που θα διεξαχθούν στην Πρέβεζα 7 – 9  Αυγούστου.
Στα κορίτσια, Σακκά και Μπρουκς , στον τελικό νίκησαν στο τάι μπρέικ (2-1 σετ) τις Πιτσιγκρώνη/Ζαφειρίου από Θεσσαλονίκη.
Σακκά και Μπρουκς πρόσθεσαν στις ατομικές τους βαθμολογίες από 120 βαθμούς για τους τελικούς.
Το Club beach volley ΕΡΜΗΣ συγχαίρει τους αθλητές του και τους εύχεται καλή επιτυχία και δύναμη για τους αγώνες που ακολουθούν.