Με αφετηρία τον πεζόδρομο των Δικαστηρίων το τραίνο θα πραγματοποιεί (από σήμερα Δευτέρα 22 Ιουλίου και καθόλη την διάρκεια του καλοκαιριού) τρία δρομολόγια στις 18.00μ 19.00 και 20.00 ακολουθώντας την διαδρομή:
Παραλία, στρατόπεδο Σολωμού, Τουριστικό Περίπτερο, Κυανή Ακτή, Παντοκράτορα, Αλιευτικό Καταφύγιο Παντοκράτορα,, οδός Νικοπόλεως, Τάφρος , Φόρος, Λ.Ιωαννίνων, Αστυνομία, στρατόπεδο, παραλιακός δρόμος, Βρυσούλα με τερματισμό και πάλι στον πεζόδρομο.
Οι διαδρομές θα είναι καθημερινές ενώ το εισιτήριο κοστίζει 1 ευρώ.