Σπάσανε καρδιές στο Αγρίνιο-Θρίαμβος του Φιλαθλητικού Πρέβεζας και πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας

Στο Τάι Μπρέικ κρίθηκε το μεγάλο παιχνίδι για την Β’Φάση του Κυπέλλου Ελλάδος στο Volley ανάμεσα στον Ιωνικό Αγρινίου και στον Φιλαθλητικό Πρέβεζας.
Οι φίλαθλοι είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν ένα πραγματικό ντέρμπι και πολύ καλό volley αφού οι δυο ομάδες τα έδωσαν όλα για την πρόκριση.

Ο Φιλαθλητικος μπήκε μουδιασμένα στο μας όμως διεκδίκησε με σθενος το πρωτο σετ το οποίο έχασε στις λεπτομέρειες με 26-24.

Στο δεύτερο σετ τα κοριτσια του Φιλαθλητικου μπήκαν αποφασισμένα και καθάρισαν ευκολα με 25-18, κάτι που φαίνεται πως ξύπνησε τις παίκτριες του Ιωνικού οι οποίες έκανα το 2-2 με 25-22 και έστειλαν το ματς στο ται μπρεικ.

Εκεί όμως μίλησε η ψυχή του Φιλαθλητικού Πρέβεζας. Οι παίκτριες τα έδωσαν όλα και κατάφεραν μία νίκη θρίαμβο νικώντας στο ται μπρεικ 15-10 την ομάδα του Ιωνικού, την οποία να θυμίσουμε ότι νίκησαν και στο πρωτάθλημα αφιερώνοντας την νίκη τους στον Δημήτρη Νικολό, κάτι που κάνει την νίκη των παικτριών του Πολύκαρπου Ζήση ακόμα σπουδαιότερη!!!!