Σηκώνουν στην πλάτη τους τον ΠΑΣ Πρέβεζα οι παίκτες

Με τον πολύ σημαντικό βαθμό της ισοπαλίας επιστρέφουν οι παίκτες του ΠΑΣ Πρέβεζα από το Πεντάλοφο όπου αντιμετώπισαν σήμερα την ομάδα της Δόξας Πενταλόφου.
Το σημερινό ματς έμοιαζε να είναι δίχως αύριο για την ομάδα της Πρέβεζας αφού μια 4η συνεχόμενη ήττα θα ήταν καθοριστική τόσο για την εξέλιξη του υπόλοιπου πρωταθλήματος, όσο και για την ψυχολογία των παικτών. Οι παίκτες του ΠΑΣ έπειτα και από τις τελευταίες αντιδράσεις για την κατάσταση που παρουσιάζει η ομάδα φάνηκαν αποφασισμένοι να πάρουν την ομάδα στην πλάτη τους και δεν έβγαιναν από τον αγωνιστικό χώρο δίχως ένα θετικό αποτέλεσμα. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν και πήραν κεφάλι στο σκορ με χτύπημα φάουλ και με το σκορ στο 1-0, έκλεισε το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη ο ΠΑΣ Πρέβεζα μπήκε για να δώσει το 100% των δυνατοτήτων του και έτσι στο 78′ ο Στέφανος Λαζαρίδης έκανε το τελικό 1-1. Ο ΠΑΣ όμως άξιζε ακόμα και την νίκη αφού σύμφωνα με τα στατιστικά του αγώνα είχε και περισσότερη κατοχή της μπάλας και περισσότερες φάσεις δεν ήταν όμως τόσο αποτελεσματικός όσο θα έπρεπε . . . Ας ευχηθούμε λοιπόν η ομάδα να έχει αντίστοιχη και ακόμα καλύτερη συνέχεια ξεπερνώντας τα δύσκολα . . . Το πρωτάθλημα για τον ΠΑΣ τώρα αρχίζει!!!